A játék menete
Vegyünk elő mintás csomagolóapírt, magazinokat vagy üres színes papírt, melyeket gyermekünk fölvagdoshat. Beszéljük meg, milyen bábokat fogunk elkészíteni a bábszínházunkhoz.
Engedjük, hogy gyermekünk kivágja, vagy lerajzolja ami neki tetszik, majd rögzítsük a képeket hurka- vagy evőpálcikákhoz, fakanálhoz.
Készítsük el a bábszínház helyszínét, ami lehet a kanapé mögött, vagy egy elérhető asztal fölött, de kifeszíthetünk egy törölközőt is az ajtófélfára. Gyermekünk fantáziáját az alábbi kérdések feltevésével indíthatjuk be:
• Mit szeretnél hogy csináljanak a bábok?
• Mennek valahová?
• A figuráid barátok, vagy ellenségek?
Ha megvan az alapsztori, mutassuk meg hogyan mozgathatjuk a bábokat, és hogyan változtathatjuk el a hangunkat egy-egy szereplő megtestesítéséhez. Ezek után már hátradőlhetünk és átadhatjuk csemeténknek a terepet.
Tanulás és fejlődés
Semmi nem fejleszti jobban a nyelvi készséget a színházasdinál. A bábokkal való játék a finommotoros készségeket is fejleszti. Közösségi játéknak is kiváló, hiszen ilyenkor a gyerekeknek együtt kell működniük egymással, és közösen kell kitalálniuk a szereplőket és a történetet.